Koronavirus.PŘÍRODA.cz

přehled všech zpráv z internetu o koronaviru COVID-19, které monitoruje www.priroda.cz.

Články o epidemii ze dne 2.10.2022

navigace: úvodní stránkadatum 2.10.2022
Niemal całkowite odejście od restrykcji sanitarnych związanych z zachorowaniami na Covid-19 przywróciło dawny rytm życia hiszpańskich miast i wsi. Jednak w efekcie trwającej miesiącami izolacji społecznej przybyło gatunków zwierząt na terenach zabudowanych, szczególnie dzików.
Młodzież i dzieci doznały największego uszczerbku na zdrowiu w okresie pandemii COVID-19; młodzi zupełnie nie radzą sobie z dynamicznie zmieniającą się sytuacją gospodarczą, rodzinną, społeczną - powiedziała psychiatra prof. Hanna Karakuła-Juchnowicz.
Zatímco podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka by měla podzimní vlna covidu-19 přijít až v listopadu, šéf Ústavu zdravotních informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek zmiňují říjen. Byť neočekávají těžký průběh jako v minulosti,...
zdroj: iDNES.cz
Podezření na nákazu opičími neštovicemi u téměř pětiletého dítěte v Praze, o které informovali hygienici v polovině září, se nepotvrdilo. „Hygienici provedli preventivní opatření, ale dalšími testy se nakažení neprokázalo,“ řekl v Rozstřelu portálu iDNES.cz primář infekčního oddělení Masarykovy...
zdroj: iDNES.cz
Dva roky čekal Ben Cristovao, než bude možné uskutečnit pandemií dvakrát odložený koncert v pražské O2 areně. Večer měl jednu zásadní slabinu v podobě špatného zvuku, zpěvák mnoha virálních hitů přesto dokázal, že na velká pódia patří.
zdroj: iDNES.cz
V nemocniciach je hospitalizovaných 579 pacientov s ochorením COVID-19.
Laboratoře v Česku potvrdily v sobotu 667 nakažených covidem-19. Je to přibližně o sto případů více než před týdnem. O 414 za poslední týden přibylo hospitalizovaných, je jich 1381. Pacientů v těžkém zdravotním stavu leží v nemocnicích 48, o 20 víc než minulou sobotu. Testovaných o čtvrtinu ubylo.
zdroj: iDNES.cz
V sobotu přibylo v Česku 667 případů covidu. V nemocnicích je 1381 nakažených. A počet obětí covidu přesáhl od začátku pandemie v Česku už 41 tisíc. Situaci kolem pandemie koronaviru dál sledujeme na Blesk.cz online.
zdroj: Blesk.cz

© PERPETUM 2023