Koronavirus.PŘÍRODA.cz

přehled všech zpráv z internetu o koronaviru COVID-19, které monitoruje www.priroda.cz.

Články o epidemii ze serveru Kurzy.cz/zpravy vydané 12.1.2022

navigace: úvodní stránkadatum 12.1.2022Kurzy.cz/zpravy
Pandemie v něčem posílila předchozí trendy, jiné zase alespoň na čas zlomila. Příkladem prvního může být, jak dobře si vede řada velkých technologických společností.
Pokud budou vítězové vyhrávat, jak se říká, pak by rok 2022 měl být pro společnost Pfizer (NYSE:PFE) skvělý. Společnost v posledních čtvrtletích soustavně dosahuje skvělých finančních výsledků, a to především díky své vakcíně COVID-19, Comirnaty.
Podle expertů WHO se během následujících 2 měsíců covidovým omicronem nakazí celá polovina evropské populace. Omicron se rychle stává převládající variantou v západní Evropě a aktuálně míří na východ směrem na Balkán.
Analytici americké investiční banky Goldman Sachs snižují své odhady pro tempo ekonomického růstu Číny v tomto roce z původních 4,8 na 4,3%. Hlavním důvodem pro zhoršení jsou obavy z negativního vlivu covidové mutace omicron na vývoj podnikatelské a&helli
V roce 2021 ubylo v inzerci na trzích ve střední Evropě 80.620 (- 2 %) aut z druhé ruky. Ve srovnání s rokem 2019 je však pokles jestě markantnější. Za dva roky ubylo 550.376 aut (- 12 %), která na sekundárním trhu chybí a tlačí jejich ceny vzhůru.

© PERPETUM 2022