Koronavirus.PŘÍRODA.cz

přehled všech zpráv z internetu o koronaviru COVID-19, které monitoruje www.priroda.cz.

Články o epidemii ze serveru iDNES.cz vydané 18.5.2022

navigace: úvodní stránkadatum 18.5.2022iDNES.cz
Velké ambice má před sebou park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních. Jedna z nejnavštěvovanějších památek Karlovarského kraje se chce letos v počtu návštěvníků vrátit do období před covidem. Lákat nově bude i na gurmánský zážitek.
zdroj: iDNES.cz
S inflací se v České republice utrhla lavina. Podle ekonoma Štěpána Křečka jde o souběh hned několika příčin. Patří mezi ně hlavně populismus, pandemie a Putin. Křeček zároveň v pořadu Rozstřel pro iDNES.cz uvedl, že zdražování bude Česko trápit dlouhodobě. „O prázdninách čeká inflaci kolem osmnácti...
zdroj: iDNES.cz
Novým oblastním ředitelem Pardubické a Chrudimské nemocnice bude od poloviny července Jan Marounek, dosavadní ředitel odboru ochrany veřejného zdraví na ministerstvu zdravotnictví. Ten v únoru 2021 čelil kritice za účast na fotbalovém zápase Slavie s anglických Leicesterem v době přísných covidových...
zdroj: iDNES.cz
V nedávné minulosti museli mít hospodští kvůli vládním nařízením omezený provoz, nebo úplně zavřeno. Potom zase mohli podávat jídlo a pití jenom hostům, kteří byli očkovaní proti koronaviru. Teď žádná omezení pro restaurace neplatí, přesto mají nižší tržby než dříve.
zdroj: iDNES.cz
Správa v jihojaponském městě Abu omylem vyplatila mladému muži desítky milionů jenů z podpory určené lidem zasaženým pandemií covidu-19. Desítky milionů jenů muž následně prohrál v on-line kasinech, napsal zpravodajský server BBC.
zdroj: iDNES.cz
V horším zdravotním stavu včetně větších bolestí se nyní do rukou lékařů vracejí pacienti, jejichž operace musely být odloženy kvůli omezení péče během koronavirové pandemie. Zákroky jsou tak leckdy náročnější.
zdroj: iDNES.cz
Zpěvačka Radůza ze všeho nejvíc miluje svoje dvě děti. Společně se nyní oddávají ne úplně tradičnímu koníčku. „Rádi vyrazíme někam na víkend a zastřílíme si tam z luku,“ popisuje. Kromě nové vášně mluví i o životě během covidu či o tom, jak se jí podařilo zhubnout dvacet kilogramů. „Když jdeš peklem,...
zdroj: iDNES.cz
Pomalu ale jistě se vracíme do poměrů doby předcovidové i se všemi večírky, oslavami a diskotékami. Staly se takovým fenoménem, že je s nimi spojena i charakteristická móda: barevná, odvážná, blýskavá, zkrátka nepřehlédnutelná. Inspirovat se jí můžou i vaše outfity na běžné nošení.
zdroj: iDNES.cz

© PERPETUM 2022