Koronavirus.PŘÍRODA.cz

přehled všech zpráv z internetu o koronaviru COVID-19, které monitoruje www.priroda.cz.

Články o epidemii ze dne 28.6.2022

navigace: úvodní stránkadatum 28.6.2022
Společnost Airbnb zavádí trvalý zákaz pořádání večírků v domech uvedených na jejích stránkách. Společnost zavedla v srpnu 2020 kvůli šíření nemoci covid-19 dočasný zákaz večírků a od té doby se o 44 procent snížil počet hlášení o nepovolených setkáních. Rozhodla se proto k trvalému zákazu, uvádí...
zdroj: Echo24
Some Americans still say no to getting any COVID-19 vaccination even as others are currently committing to their fourth shot. What accounts for differences in attitude between the fully vaccinated and those who opt out? The biggest factor could be political ideology, a new survey from the University...
Rada UE przedłużyła we wtorek o rok - do 30 czerwca 2023 r. - obowiązywanie przepisów, umożliwiających działanie unijnego cyfrowego certyfikatu Covid. Jeśli sytuacja na to pozwoli, można je będzie uchylić wcześniej.
Akcie společností jako Las Vegas Sands (LVS.US) a Wynn Resorts (WYNN.US), posílily během dnešní seance o více než 5 %. Výrazný vliv na růst těchto akcií má čínská vláda, která uvolnila restrikce spojené s pandemií Covid-19 v hlavním městě Pekingu a eko...
US500 v posledních minutách prudce poklesl, protože nová ekonomická data ovlivnila sentiment na trhu. Index richmondského Fedu klesl na nejnižší úroveň od začátku pandemie, zatímco spotřebitelský sentiment dle CB dosáhl nejnižší úrovně od února loňskéh...
Nejprve ji vyřadilo zranění lokte, pak tenistku Barboru Krejčíkovou na Roland Garros skolil covid. V práci se jí po fantastické minulé sezoně nedařilo. Po měsících kurýrování se však zase cítí fit a v úvodním kole Wimbledonu si připsala první vítězství od únorového turnaje v Dauhá.
zdroj: iDNES.cz
BofA predikuje pokles inflace, která se ale usadí kolem 3 %. Ve srovnání s předpandemickými standardy by šlo o znatelnou změnu ekonomického režimu ve srovnání s tím, na co jsme byli zvyklí před pandemií.
Za pondělí v Česku laboratoře odhalily 1 241 nových případů covidu. Je to po téměř dvou měsících nejvyšší nárůst. V pondělí bylo rovněž provedeno nejvíce testů, a to 6 500. Redakce iDNES.cz přináší otázky a odpovědi ohledně mutací, které nyní v Česku převažují a možném nebezpečí.
zdroj: iDNES.cz
Ilonu Kováčikovou (30), matku tří dětí, ze severu Moravy loni v prosinci postihl koronaviru. Virus její tělo totálně odboural, postupně jí selhaly základní životní funkce. Ve FN Ostrava ji museli napojit na ECMO neboli mimotělní orgánovou podporu. Na té byla neuvěřitelných 126 dnů! Nyní už je doma.
zdroj: Blesk.cz
Apiaries subject to Covid-style restrictions to save pollinators crucial to agricultural sector
Do výkonnosti automobilového průmyslu také v roce 2021 zasáhla pandemie covidu-19, i když tentokrát odlišně. Její následky se v silně globalizovaném odvětví projevily především ve druhé polovině roku.
Census data to be released Tuesday shows Australia changing rapidly before COVID, gaining an extra one million residents from overseas in the past five years, almost all of them in the three years before borders were closed.
V mnoha evropských státech se od začátku roku vrací život po pandemii postupně do normálních kolejí. Téměř všechna epidemiologická opatření jsou ve městech zrušená a zájem o očkování klesá. Jak dlouho ovšem tato situace potrvá, není jasné. Mnoho evropských zemí totiž v posledních dvou až třech týdnech...
zdroj: iDNES.cz
Letní období s sebou přináší i typické hudební akce, o které po covidovém...
zdroj: Babinet.cz
V minulých letech byl zájem o chaty a chalupy enormní. Letošní léto je však ve znamení zahraniční dovolené. Důvodem je rozvolnění proticovidových opatření, touha po normální dovolené, ale i drahý stavební materiál na výstavbu rekreačního objektu.
zdroj: Bydlet.cz
V minulých letech byl zájem o chaty a chalupy enormní. Letošní léto je však ve znamení zahraniční dovolené. Důvodem je rozvolnění proticovidových opatření, touha po normální dovolené, ale i drahý stavební materiál na výstavbu rekreačního objektu.
Tuzemským automobilkám a výrobcům dílů loni stouply tržby o 5,9 procenta na 1,102 bilionu korun. Objem exportu se zvýšil o 4,5 procenta na 911,5 miliardy korun. Výsledky ovlivnila pandemie covidu, nedostatek polovodičů, problémy v logistice nebo nedostatek surovin a jejich zdražování. Oznámilo to...
zdroj: iDNES.cz
A study suggests people who catch covid-19 at least twice have double the risk of dying from any cause and are three times as likely to be hospitalised in the next six months, compared with people who test positive just once
Už potřetí během roku a půl mu vyšel pozitivní test na covid. Zatímco však při předchozích případech líčil, jak se z něj složitě dostával, tentokrát byl rychle v pořádku. V Mladé Vožici na společném mistrovství Česka a Slovenska tak mohl předvést svou další show. Ze silničního titulu se radoval už...
zdroj: iDNES.cz
Třetí karosářské provedení prvního čistě elektrického Porsche nabízí kombinaci praktičnosti, sportovnosti a každodenního využití na běžných silnicích, především se ale jedná o skutečně vydařený stroj.
zdroj: Auto.cz
Překonali jste už jednou covid? Nemáte vyhráno! Další nákaza může být ještě horší a následky se sčítají. Strašení? Jde o data z americké studie, na kterou upozornil molekulární biolog Marián Hajdúch.
zdroj: Blesk.cz
Tisíce lidí trpí po covidu dušností, velkou únavou, nespavostí, poruchami paměti a řadou dalších potíží. A jen někteří dostali invalidní důchod. „Potřebujeme pomoc. Chybí informace a centra komplexní péče,“ stěžují si členové podpůrných skupin lidí s postcovidovými potížemi.
zdroj: iDNES.cz
V Česku přibylo v pondělí opět po téměř dvou měsících více než 1000 potvrzených případů koronaviru. Laboratoře jich odhalily 1241, dvojnásobek proti minulému týdnu. Testovat se nechalo 6500 lidí, což je nejvíce za červen.
zdroj: Týden
Třetí karosářské provedení prvního čistě elektrického Porsche nabízí kombinaci praktičnosti, sportovnosti a každodenního využití na běžných silnicích, především se ale jedná o skutečně vydařený stroj.
zdroj: Auto.cz
Jesienią czeka nas kolejna fala Covid-19 - modele matematyczne mówią o nawet 10 tys. zajętych szpitalnych łóżek. To mniej niż w poprzednich falach, kiedy szpitale miały po 35 tys. pacjentów, jednak wciąż dużo.
V Česku přibylo v pondělí opět po téměř dvou měsících více než tisíc potvrzených případů koronaviru. Laboratoře jich odhalily 1 241, dvojnásobek proti minulému týdnu. Testovat se nechalo 6 500 lidí, což je nejvíce za tento měsíc. Epidemie v Česku zrychluje zhruba od začátku června.
zdroj: iDNES.cz
Epidemie koronaviru v Česku, ale i v Evropě nepatrně zesiluje. Za pondělí přibylo 1241 případů nákazy. Počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 je 115. Rakousko ruší povinné očkování proti covidu-19, oznámil rakouský ministr zdravotnictví Johannes Rauch. Situaci kolem pandemie koronaviru dál...
zdroj: Blesk.cz
Officials used health code system to stop depositors from protesting over failing rural banks
People with conditions like psoriasis and rheumatoid arthritis who took a two-week break from the immune-suppressing drug methotrexate saw their antibody levels double up to 12 weeks after their third covid-19 vaccine, compared with people who took the treatment as normal
V dozvucích covidalypsy a ve stínu ukrajinské války si široká veřejnost moc nevšímala katastrofy, která dolehla na desetitisíce uchazečů a uchazeček o středoškolské vzdělání.
Pátek 1. července je dnem, kdy se Česko ujme předsednictví v Radě Evropské unie. Kromě vrcholných politických návštěv sem od té doby budou směřovat spousty evropských úředníků a dalších členů delegací. Jenže na rozdíl od předchozího předsednictví pandemie osekala přímá letecká spojení mezi Prahou a...
zdroj: iDNES.cz

© PERPETUM 2022