Koronavirus.PŘÍRODA.cz

přehled všech zpráv z internetu o koronaviru COVID-19, které monitoruje www.priroda.cz.

Články o epidemii ze dne 29.10.2022

navigace: úvodní stránkadatum 29.10.2022
Šéf letecké společnosti Qantas Alan Joyce navrací po dvou letech některé letouny zpátky na provozu. Na konferenci v Sydney popsal náročný proces a současně se vyjádřil i ke kritice ohledně příliš drastického propouštění zaměstnanců v průběhu pandemie.
zdroj: iDNES.cz
Nežádoucím účinkem covidové vakcíny od firem Pfizer/BioNTech může být silné menstruační krvácení, oznámila Evropská léková agentura (EMA). Podle ní jde o nezávažný a přechodný jev, který nemá dopad na ženskou plodnost.
zdroj: Blesk.cz
V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 602 pacientov s ochorením COVID-19.
“To nie koronawirus osłabł, ale my jesteśmy silniejsi dzięki szczepieniom” - powiedział PAP profesor Fabrizio Pregliasco, wirusolog i badacz z uniwersytetu w Mediolanie. Jego zdaniem pandemia może potrwać jeszcze dwa, trzy lata.
Představte si, že do Národní galerie musíte projít skrz bezpečnostní rám. Teror? Ale kdepak, to je jen nový normál, uklidní vás personál. Na „nový normál“ mají mnozí alergii. Zvlášť od té doby, kdy jím bylo podmiňováno ukončení covidu.
zdroj: Lidovky.cz
V Česku v pátek přibylo 177 případů covidu-19. Za týden epidemie zpomalila o třetinu. Počet hospitalizovaných je 695. Nouzový stav ani plošná opatření ministerstvo zdravotnictví nechystá, pandemický zákon v listopadu skončí a do budoucna ho nahradí reforma hygienických stanic, uvedl na úterní tiskovce...
zdroj: Blesk.cz
Sehnat místo posledního odpočinku může být pro některé pozůstalé problém. Na řadě hřbitovů totiž docházejí místa, lidé čekají na volný hrob či kolumbárium i léta. Po koronavirové pandemii se problém ještě prohloubil. Města proto hledají způsoby, jak své hřbitovy rozšířit.
zdroj: Lidovky.cz
Na pláži skotačí roztomilí králíčci, turisté je krmí mrkvemi, nadšeně se s nimi fotí. Vypadá to jako ráj. Jen pár kroků odtud přitom džungle pohlcuje betonové torzo fabriky, která pracovala na vyhlazení nepřátel japonského císařství chemickými zbraněmi. Proto měla být Okunošima navždy zapomenutá.
zdroj: iDNES.cz

© PERPETUM 2023